Future Farming postaví ďalšiu akvaponickú farmu v Přerove nad Labem

27. 11. 2022

Spoločnosť Future Farming plánuje vybudovať svoju štvrtú akvaponickú farmu pri Prahe, v Přerove nad Labem.

Na pozemku s rozlohou dva hektáre v Přerove nad Labem sa začína rysovať naša už štvrtá akvaponická farma v Českej republike. Keďže v Čechách zatiaľ žiadnu produkčnú farmu nemáme, intenzívne sme hľadali vhodný brownfield na jej výstavbu. Zameriavali sme sa predovšetkým na miesta, vďaka ktorým by sme mohli zásobovať akvaponickými potravinami hlavné mesto Prahu. Z tohto uhla pohľadu má pre nás Přerov nad Labem strategickú polohu.

Veľkou výhodou tohto poľnohospodárskeho areálu je, že má ideálne parametre na budovanie ďalšej akvaponickej infraštruktúry. Súčasťou areálu sú zrekonštruované skleníky s rozlohou 5000 metrov štvorcových, ktoré by sme chceli využiť na pestovanie akvaponickej zeleniny. Okrem skleníkov je v areáli aj dvojposchodová budova so zastavanou plochou 900 metrov štvorcových. Hlavným stavebným prácam (t. j. výstavbe skleníkov, administratívnej budovy…) sa teda vyhneme. 

V nadchádzajúcich mesiacoch sa budeme venovať projektovaniu tejto akvaponickej farmy. Vykonáme audit tunajších zdrojov a kontrolu stavu objektov, zameriame sa aj na optimálne využitie všetkých priestorov a vytvoríme projektovú dokumentáciu farmy a technológií.

Pracujeme na zdravšej budúcnosti, pretože potenciál v akvapónii je obrovský, rovnako ako dopyt po zdravých udržateľných potravinách.

DALŠÍ ČLÁNKY

Všechny články
calendar-fullcrossmenu