Ľudia v spoločnosti Future Farming

Ľudia a štatutárne orgány

Ľudia v spoločnosti Future Farming

Future Farming je tím ľudí, ktorí veria v moderné poľnohospodárstvo ako ceste k ekologicky šetrnému a udržateľnému zaobchádzaniu s prírodou. Veríme, že technológie moderného poľnohospodárstva zaistia dostatok kvalitných a čerstvých potravín pre všetkých. Vieme, že podnikaním v oblasti moderného poľnohospodárstva meníme svet k lepšiemu.

Vrcholové vedenie spoločnosti Future Farming

Kľúčoví ľudia

Michal Fojtík

Michal Fojtík

Zakladateľ a konateľ spoločnosti Future Farming

Zakladateľ a konateľ spoločnosti Future Farming

V roku 2010 sa pri svojej návšteve Kalifornie prvýkrát stretol s akvapóniou. Farmy umožňujúce spoločný chov rýb a pestovanie rastlín bez pôdy ho nadchli natoľko, že sa rozhodol rozvíjať povedomie o akvapónii v Českej republike. V roku 2016 založil Asociáciu akvaponických fariem a začal sa venovať akvapónii na plný úväzok. Postupne k akvapónii pridal aj hydropóniu a systémy RAS. Zameriava sa predovšetkým na výskumnú činnosť, rozvoj spolupráce s odborníkmi na moderné poľnohospodárstvo a rozširovanie povedomia o udržateľnom spôsobe produkcie potravín.

Martin Podoba

Martin Podoba

Zakladateľ a konateľ spoločnosti Future Farming

Svoju profesijnú kariéru začínal v niekoľkých spoločnostiach zameraných na obchod a medzinárodné financie. Od roku 2016 pôsobí v manažérskych a riadiacich funkciách. V roku 2018 založil spoločne s Ondřejom Bartošom investičnú skupinu GFF, ktorá dnes spravuje aktíva za viac než 1,3 miliardy českých korún a pôsobí v 12 krajinách sveta. V januári 2020 bol Martin Podoba vymenovaný za konateľa spoločnosti Future Farming, aby osobne dohliadal na jednu z kľúčových investícií skupiny GFF. V spoločnosti Future Farming má Martin Podoba na starosti rokovania s kľúčovými investormi a dodávateľmi, všetky obchodné modely a obchodné synergie a rovnako tak je aj nositeľom etických zásad.

Začiatok akvapónie v Českej republike

V roku 2010 sa v hlave Michala Fojtíka zrodila veľká vízia motivovaná obyčajnou ľudskou potrebou – zaistiť kvalitné potraviny pre svoju rodinu. Tak sa začala cesta moderného poľnohospodárstva u nás.

Mohlo by vás zaujímať

Future Farming v médiách

Myslite globálne, konajte lokálne

Zapojte sa do komunity moderného poľnohospodárstva 21. storočia. Prispieť k lepšej budúcnosti našej Zeme môžete aj vy. Je to jednoduché.